Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

KNIŽNICA

Knižnica Lesníckeho a drevárskeho múzea je výberová špecializovaná knižnica. Sústreďuje vyše 16 tisíc titulov odbornej literatúry. Dominantné postavenie v knižničnom fonde má všeobecná historická a spoločenskovedná literatúra, odborná literatúra lesníckeho a drevárskeho zamerania a literatúra zameraná na históriu regiónu. Regionalistická sekcia obsahuje najucelenejší dostupný súbor literatúry o zvolenskom regióne za obdobie od začiatku 20. storočia do súčasnosti. V lesníckej a drevárskej sekcii je unikátna najmä dobová odborná literatúra z prelomu 19. a 20. storočia. 
Okrem odbornej knižnice múzeum spravuje historickú knižnicu rodiny Ostrolúckych, ktorá pozostáva 5 876 položiek. Z hľadiska obsahového je fond pestrý a rôznorodý - obsahuje najmä náboženskú literatúru, odbornú spisbu a beletriu, ale tiež učebnice, slovníky, mapy, časopisy a praktické príručky. Väčšina titulov bola vydaná v 18. a 19. storočí, ale fond obsahuje aj staršie exempláre pochádzajúce zo 16 a 17. storočia.
Knižnica Lesníckeho a drevárskeho múzea poskytuje pre verejnosť možnosť prezenčného štúdia literatúry a vyhotovenie kópií textov.

V prípade záujmu o štúdium v knižnici nás kontaktujte:

t. č.:  +421918828706

dohodnite si termín a čas štúdia.

Ďakujeme.


 


899532

15.10.2018
Úvodná stránka